Dekoratif Kültür Tuğlası – Dekoratif Doğal Tuğla

Dekoratif Kültür Tuğlası - Dekoratif Doğal Tuğla

Eski zamanlardan bu yana mekanların tasarımında kullanımı sıklıkla tercih edilen kültür tuğlası, şık bir izlenim bırakmak için hem evlerde hem de çeşitli işletmelerde kullanılır. Her konsepte ve kişisel zevke uyum sağlayan dekoratif kültür tuğlası modelleri; renk renk, desen desendir. Kaliteli malzemesi ve dayanıklı yapısı ile uzun ömürlü olan kültür tuğlası, dekorasyonun vazgeçilmez parçalarından biridir.

Kullanıldığı ortamda doğal bir görünüm oluşturan kültür tuğlası, ortaya çıkardığı estetik görüntünün yanı sıra fonksiyonel olarak yarar sağlaması ile oldukça rağbet görür. Isı ve ses yalıtımı konusunda başarılı olan kültür tuğlası hem dekoratif hem de işlevsel özellikleri sayesinde kullanıldığı alanı ahenk ile değiştirir.

Geçmişe duyulan özlem ile mekan tasarımlarının konsept değişikliğine gitmesi, günümüzde oldukça sık rastlanan bir durumdur. Mekan dizaynının geçmiş zamanlardaki mekan konseptlerine uyarlanabilmesi veya benzetilebilmesini mümkün kılan dekorasyon ürünü dekoratif kültür tuğlasıdır. Bu nedenle, dekoratif kültür tuğlasının kullanıldığı mekan; otantik, rustik ve nostaljik bir hava yaratır. Adeta zamansal bir gezi deneyimi sunan kültür tuğlası, nostaljiseverler tarafından oldukça talep görür.

Dekoratif Kültür Tuğlası Nedir?

Yapıların iç ve dış kısımlarında dekoru desteklemek için kullanılan, örülmüş tuğla duvar görünümü veren dekorasyon ürünü dekoratif kültür tuğlasıdır. Kültür tuğlası üretimi, çimento ve doğal taşlar ile yapılır. İçeriğinde renklendirici katkı maddesi, çimento ve pigment bulunduğundan dolayı çeşitli renk ve desenlerde kültür tuğlası modelleri mevcuttur. Farklı doku ve görünümlerde olan bu modeller, iç ve dış mimaride tercih edilen kaplama ürünleridir.

Dekoratif Doğal Tuğla Modelleri

Doğal kültür tuğlası, isminin hakkını farklı kültürlerin yansımalarını taşıması ile verir. Evlerdeki odaların, işletmelerdeki ofislerin duvarlarında kaplama olarak kullanılan dekoratif doğal tuğla, bugünlerde mekan tasarımına önem verenlerin gözdesidir. Bunun sebebi ise en çok ilgi gören rengi kiremit dışında da pek çok rengi ve modeli bulunmasıdır.

Doğal tuğla modelleri, öncelikli olarak dekoratif amaçlar için üretildiğinden bireysel beğenilere uygundur. Profesyonel kişilerin nezdinde yapılan montajlar ile istenilen alana istenilen modelde dekoratif kültür tuğlası uygulanır.

https://www.ugurcephekaplama.com/

Önceki yazı
İstanbul Dekoratif Kültür Taşı ve Kültür Taşı Modelleri
Sonraki yazı
Taş Kaplama – Dekoratif Taş Kaplama