Taş Kaplama – Dekoratif Taş Kaplama

Taş Kaplama – Dekoratif Taş Kaplama

Doğal görünümlü dekor tasarımına özen gösterilen mekanlarda, taş kaplama uygulamalarına sıklıkla rastlanır. Bulunduğu ortama doğal ve rustik bir hava katan taş kaplama, dekoratif açıdan hem iç hem de dış mekanlara uygun olarak yapılır.

İç ve dış cephelere uygulanan taş kaplama hem dekoratif hem de fonksiyonel kullanım amacı ile tercih edilir. Dış cephe taş kaplama, metal veya ahşap kaplamaya nazaran daha dayanıklıdır. İç mekanlardaki kullanımlarda, ısı denetimi sağlar.

Ev ve ofis gibi farklı mekanlarda dekoru desteklemek amacıyla kullanılan taş kaplama, bulunduğu ortama doğal taş havası taşır.

Taş Kaplama Nedir?

Doğal kaplama ürünü olan taş kaplama, estetik amaçlar için kullanılır. İç ve dış mekanlar için uygun bir yapıdadır. Doğada bulunan taşların işlemlerden geçirilerek yapılan doğal taş kaplama, kesme, yontma ve şekil verme uygulamaları ile kullanıma hazırlanır. Aynı zamanda bulunduğu ortama boyut kazandırarak küçük alanlardaki kullanımlarda geniş bir görünüm elde edebilmeyi sağlar.

Taş kaplama, oldukça tercih edilen dekoratif malzemelerdendir. Kullanım alanlarının genişliği sayesinde talep gören taş duvar kaplama, farklı desen ve renkleri ile beğeni toplar. Panel arkalarında kullanımı tercih edilen taş kaplama, aynı zamanda suya dayanıklı yapısı ile dış mekan dekorasyonunda rastlanan bir üründür. Hafif bir yapıda olması sebebi ile kopma veya parçalanma belirtisi göstermez. Çoğunlukla beyaz renkte üretilmesinin yanında kişisel beğeni ve tercihlere göre farklı renkler seçenekleri bulunur.

Taş kaplama, içeriğinde bulunan poliüretan sayesinde kaliteli bir duvar kaplama ürünüdür. Gerçek taş yapısının ağırlığı ve kullanım zahmeti düşünüldüğünde taş kaplamaların, hafif ve kullanışlı olduğu akıllara gelir. Bir yandan doğal taş dokusu ile ortama estetik bir hava katarken diğer yandan doğal taştan daha kullanışlı özellikleri ile kolaylık sağlar.

Dekoratif Taş Kaplama ile Şık Görünüm

Dekoratif taş kaplama, gerçek taştan üretilen bir dekor malzemesidir. Salon, yatak odası ve mutfak gibi iç mekanlardaki kullanımının yanı sıra; bahçe, balkon ve teras gibi dış mekanlarda da kullanılır. Doğal kaplama ürünleri olan taş kaplama, özü bakımından renk pigmentlerine sahip olduğundan dolayı bireysel zevklere uygun seçenekleri mevcuttur.

https://www.ugurcephekaplama.com/

Önceki yazı
Dekoratif Kültür Tuğlası – Dekoratif Doğal Tuğla
Sonraki yazı
Kaplama Tuğla – Kaplama Tuğla Modelleri