Artpietra Kültür Tuğlası Nedir?

Artpietra Kültür Tuğlası Nedir

Yaşam alanlarını güzelleştirmek isteyen kişiler pek çok yönteme başvurur. Duvar kaplamaları da bu yöntemler arasında bulunur. Duvara uygulanan tuğla görünümü ile yaşam alanlarını güzelleştirmek mümkündür. Birçok kişi tarafından tercih edilen kültür tuğlası duvarları ve yaşam alanlarını süslemek için güzel bir yöntemdir.

Doğal kültür tuğlası, piyasada oldukça ilgi gören bir kaplama ürünü olarak karşımıza çıkar. Doğal görünüme sahip olan kültür tuğlaları ile otantik ve rüstik bir ortam yaratmak mümkündür. Yaşam alanlarının daha şık bir görünüme kavuşması için kültür tuğlaları duvarlarda kullanılabilir. Yalnızca şık görünümleri ile değil, aynı zamanda ses ve ısı yalıtımları ile avantajlı kullanım sağlayan kültür tuğlaları sıkça tercih edilir. Artpietra kültür tuğlası da bu kültür tuğlaları arasında yer alır.

Artpietra Kültür Tuğlası Özellikleri

Artpietra kültür tuğlası, doğal taşlardan ve orijinal eski tuğlalardan kalıp alınarak üretilir. Duvar kaplama malzemesi olan kültür tuğlası, iç ve dış cephe uygulaması için uygundur. Artpietra yalıtım özelliği sayesinde ısı ve ses geçirgenliği konusunda yardımcıdır. İç ve dış mimari tasarımlarımda kullanılır. Özgün doku, geniş renk skalası ve ustalıklar uygulanması sayesinde ayrıcalıklı bir kaplama ürünüdür.

Artpietra Kültür Tuğlası Kaplama Avantajları

Her mekan ile uyumlu olan artpietra tuğla kaplama, kolaylıkla uygulanabilmesi sayesinde hızlı bir şekilde ortamlarda fark yaratır. Sudan etkilenmemesi ve kolay temizlenmesi ile de oldukça avantaj sağlar. Doğayı seven kişilerin en çok talep ettiği tuğla kaplamalar, Amerika ve Avrupa’da sıkça görülür. Son zamanlarda Türkiye’de de kullanımı artan artpietra kültür tuğlası, seçilen renklere göre yaşam alanlarını genişleyebilir.

Tabiatın desenlerini alarak yaşam alanlarına getirilen dekoratif artpietra kültür tuğlaları, çimento ve kumdan üretilir. İçinde kullanılan taşlar gerçektir. Kum haline getirilen artpietra kültür tuğlası uygulama için hazırdır. Doğal tuğlalarla aynı özellikte olan artpietra tuğlalar, iç ve dış cephelerde uygulanır. Apartmanlarda, restoranlarda, villalarda, cafelerde ve daha birçok mekanda dekorasyonu hareketlendirir.

Artpietra tuğla kaplama uygulaması, dekoratif alanlar yaratmaya imkan tanır. Tuğlanın doğal renk ve dokusu kaybetmeden imal edilen artpietra kültür tuğlası, istenilen alana uygulanabilir. Göz alıcı dekorasyon tarzlarına imza atmak için tercih edilen artpietra kültür tuğlası, antik görüntü sağlar. Bu görüntü ile dış cephelerde ve iç mekanlarda rüstik, country ve modern stilleri yakalamak mümkündür.

https://www.ugurcephekaplama.com/

Önceki yazı
Artpietra Kültür Tuğlası – Doğal Tuğla Uygulamaları
Sonraki yazı
Bahçe Dekorasyonunda Kültür Tuğlası Uygulamaları