Artpietra Kültür Taşı

Kültür Taşı

Binaların dış cephe kaplamalarında, ev, villa, yazlık, ofis, mağaza, cafe, restoran gibi mekanların iç duvarlarında, baca, şömine, mutfak, banyo gibi alanlarda kültür taşı uygulamaları son yılların trendi oldu. Kültür taşları eskinin doğal dekorasyon tarzıyla günümüzün modern mimarisini buluşturmakta ve mekânlar mükemmel bir estetik kazanmaktadır. Kültür taşı için büyüklüğü ve dokusu uygun yüzlerce doğal taş seçilir ve kalıpları çıkarılır. Kalıplara çimento, ponza ve kumdan oluşan karışım dökülerek zorlu bir süreç sonunda kültür taşı üretilir. Görsel olarak doğal taşlara tıpa tıp benzeyen kültür taşları kullanım açısından doğal taşlara göre daha kullanışlıdır ve yapay taş veya eskitilmiş (eskitme) taş olarak da bilinirler.

Kültür Taşı Modelleri

Kültür taşları doğal taşlara göre çok daha hafiftir ve kolay uygulanabilir. Maliyetleri de daha düşüktür. Isı yalıtım özelliği taşır ve renkleri kalıcıdır. Bu özellikler kültür taşlarını ideal kaplama malzemesi yapmıştır. Binaların dış cephe kaplamalarında ve bahçe duvarlarında kullanılması giderek yaygınlaşmaktadır. Ayrıca ev ve iş yerlerinin iç duvarlarında farklı dekorasyonlar yaratmak için sıkça kullanılmaktadır. Evin salonundaki bir duvarda kültür taşı uygulamasıyla mükemmel bir görsellik yaratılabilir.

Dekoratif Kültür Taşı

Cafe, restoran, bar gibi mekânlarda da dekoratif kültür taşı uygulamalarını artık daha sık görüyoruz. Böylece özgün mekânlar yaratılmış oluyor. Tarihi görünümle modern yaşamın buluştuğu bu mekânlar müşterilere de farklı güzel duygular yaşatıyor. Doğal taşlardan kopyalanarak yapıldığı için yüzlerce çeşit kültür taşı elde edilir. En zengin kültür taşı çeşitleri ise Uğur Ticaret firmamızda bulunmaktadır. Kültür taşı, dekoratif kültür taşı, eskitilmiş yapay taş modelleri günümüzün trendi oldu. Firmamız; dekoratif kültür taşları olarak Artpietra ürünlerini satmaktadır.

Dekoratif Kültür Taşları

Ancak her markanın dekoratif kültür taşları çeşitleri istenen kalitede olmayabilir. Kalitesiz üretim ve düşük fiyatlarla piyasada çokça bulunan bu taşlar kaliteli taşların sağladığı avantajları sağlamayacak ve arzulanan güzelliği yaratmayacaktır. Bu nedenle kalitesini kanıtlamış markaların ürünlerini tercih etmelisiniz. Ayrıca her taş kaplama ustası kültür taşı kaplamasında aynı başarıyı gösteremez. Bu konuda deneyimli ustalar gerekir. Uğur Ticaret olarak satış yanında uygulama desteği de vermekteyiz. E kataloğumuzdan ya da depomuza gelerek kültür taşı çeşitlerimizi görebilir ve yurdun her yerinden sipariş verebilirsiniz. Ürünler kullanıma hazır olarak sevk edilmektedir.

Agrilla

Amorfo

Corte

Pizzara

Pueble

Rio

Roca

Montuno

Valle