İstanbul Dekoratif Kültür Taşı ve Kültür Taşı Modelleri

İstanbul Dekoratif Kültür Taşı ve Kültür Taşı Modelleri

Dekoratif kültür taşı, yapıların şık ve konsept bir görünüm kazanması için kullanılan bir dekorasyon ürünüdür. Doğal taş ile benzer özelliklere sahip kültür taşı dış cephe ve iç cephenin kaplanmasında kullanılarak duvar dekoru oluşturur. İçeriğinde çimento bulunan kültür taşı, doğal yapısı ile insan sağlığına zararlı etkiler göstermez. Pek çok rengi ve şekli bulunan bu dekoratif taş, geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu yönüyle müşteriye çeşitli seçenekler sunduğu için işletme, kafe, restaurant, mağaza ve ev gibi mekanların duvarlarında sıklıkla tercih edilir.

Kültür taşı, ismini ait olduğu çevrenin kültüründen alır. Bulunduğu bölgenin kültüründen izler taşıyan kültür taşının görünüşü, ait olduğu bölgeye göre farklılık gösterir. Yapay olarak üretilen kültür taşlarına ise, doğal olanın kültürünün, şeklinin ve yapısının özellikleri yüklenir.

Kültür taşı; doğal kalker taşları ve kilin, çimento ile karıştırılmasından sonra ısıtılarak elde edilen hidrolik bağlayıcı bir malzemedir. Hidrolik bağlayıcı özellikte olması, su ile karşılaştığında dağılmamasına ve sağlamlığını korumasına yardımcı olur. Bu sebeple dış cephelerde de kullanıldığında zarar görmez.

İstanbul Dekoratif Kültür Taşı Modelleri

Son zamanlarda çokça beğenilen bir dekor ürünü olan kültür taşı, içeriğinde çimento kum ve renklendirici bulundurur. Uygulandığı alana, örülmüş bir taş duvar izlenimi veren, farklı doku ve desenlere sahip kültür taşı modelleri vardır. Arzu edilen renk ve şekillerde olan kültür taşı, uygulandığı alanda hem modern hem de rustik tarzlar yaratabilir. Şık bir görünüm hedeflenerek tercih edilen kültür taşı, her konsepte ahenk katmakla kalmayıp farklı kişisel zevklere de hitap eder.

İstanbul Dekoratif Kültür Taşı Fiyatları

Her mekana uygulanabilen kültür tuğlası fiyatları, tercih edilen malzemeye ve uygulanacak olan mekanın alanına göre değişiklik gösterir. Hem şık bir alan yaratan hem de ısı ve ses yalıtımı avantajı bulunan kültür taşı tercih edilmeden önce kültür taşı kaplama alanında faaliyet gösteren firmaların dikkatle incelenmesi ve teklif alınması ile doğru fiyat bulunabilir.

Dekoratif kültür taşı modellerimiz için https://www.ugurcephekaplama.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazı
Kültür Taşı Modelleri – Kültür Taşı Fiyatları
Sonraki yazı
Dekoratif Kültür Tuğlası – Dekoratif Doğal Tuğla