Salon İçin Taş Duvar Dekorasyon Örnekleri

Salon İçin Taş Duvar Dekorasyon Örnekleri

Bir salonun planlamasını yapmaya başladığınız zaman önceliğiniz zemin kaplamaları olmalı. Çünkü dekorasyonda görünmeyen önemli etki doğru zeminin oluşturulmasıdır. Günümüz koşullarında genellikle zeminde laminant kullanılır ve mobilyaların bu sayede kendini daha fazla göstermesi hedeflenir. Zemin önemlidir ancak tavan ve tekstili de ikinci plana atmamak gerekiyor. Biz bu yazımızda dekorasyona büyük etkisi olan duvarlardan bahsedelim istedik. Çünkü duvar dekorasyonda tamamlayıcı bir unsurdur.

Salon dekorasyonunda son dönemlerde taş duvar uygulamalarını sıklıkla görmeye başladık. Doğal taş kullanımı sonrasında harika sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Bazı salonlarda bu etkiyi yaratabilmek için üç boyutlu kâğıtlarda kullanılıyor ancak istenilen doğal görüntünün bu şekilde elde edilmediğini de biliyoruz.

Salon dekorasyonunda doğal taş kullanımı denildiğinde doğrudan büyük taş kütlelerinden bahsedilmiyor. Günümüzde bu hissi sağlayabilecek olan kültür taşı mevcut. Bu taşlar el yapımı olduğu için gerçek bir taştan görüntü olarak hiçbir farkı yok. Tamamen gerçeğinin aynısı olmasına karşın daha hafif olması uygulama esnasında taşa istenilen yönün verilebilmesini kolaylaştırıyor. Bu da sonradan yapılan salon dekorasyonunda başarılı sonuçlar almak demek anlamına geliyor.

Salonda doğal taşların en fazla tercih edildiği yer ise tek duvar ve özellikle televizyon arkası ya da oturulan bölümün arkası. Dokulu olmasından dolayı dikkat çektiği için tüm salon içinde tercih edilmesi sıkıcı bir hava yaratılmasına neden olabiliyor. Bu nedenle salonun tamamının yerine tek bir duvara uygulamak mantıklı bir tercih.

Salon taş duvarları denildiğinde kültür tuğlası ile yapılan örneklerde mevcut. Ancak bu tuğlalar özellikle ticari alanda komple uygulanıyor. Bu sayede mekan farklı bir konsept haline dönüştürülebiliyor.

Taş duvar uygulaması nasıl bir ev dekorasyonu sunar?

Taş duvarların en önemli özelliği mekâna tarihi ve klasik bir duruş kazandırmasıdır. Adeta bir müze ve eski tarz bir ev gibi görünmesini sağlarken bu taşlarda istediğiniz renk seçeneğinin var olması ise mekândaki konsepti kendi zevkiniz doğrultusunda yönlendirebilme imkânı sağlar. Dikkat etmeniz gereken nokta ise aydınlatma olmalıdır. Çünkü taş duvarlar ister istemez mekânı biraz karartır.

Merak ettiğiniz, uygulamaktan hoşlanacağınız taş modellerimiz için https://www.ugurcephekaplama.com/ adresimizi ziyaret edebilir ve taş ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Önceki yazı
Ofis Dekorasyonu ve Taş duvar
Sonraki yazı
Kültür Tuğlası ve Artpietra Kültür Tuğlası