Kültür Tuğlası ve Artpietra Kültür Tuğlası

Kültür Tuğlası ve Artpietra Kültür Tuğlası

Doğal dokulara sahip olan kültür tuğlası, iç ve dış mekanlarda duvarları süslemek için tercih edilen bir malzemedir. Mekanların hem iç tasarımını hem de dış tasarımını için şekillendirerek dekoratif bir görüntü yakalar. Şık görünümü sayesinde mekana farklı bir hava katan çeşitli kültür tuğlası modelleri vardır. Özgün ve değişik tarzlardaki mekan dekorlarında ortamın ambiyansına uyum sağlayan farklı model ve renk seçenekleri bulunur.

Kültür Tuğlası Nedir?

Mimarinin önemli parçalarından olan kültür tuğlası, duvarları doğal taş görünümü ile kaplamaya yarayan bir malzemedir. Mekan dekorasyonu konusuna özenle yaklaşanların tercih ettiği bir dekorasyon ürünüdür. Eski zamanlardaki yapı tasarımlarında sıklıkla rastlanılan kültür tuğlası, günümüz yapılarında da sıkça kullanılmaktadır.

Başka tuğlalarla karşılaştırıldığında diğerlerine göre hafif bir yapıya sahip olan kültür tuğlası, çimento yapıdadır.  İnce olması sayesinde dekorlarda hem kolay bir kaplama avantajı sağlar hem de yapılara zarar vermez. Yanıcı bir madde içermemesi ile kullanıldığı ortamda güvenli bir alan oluşturmayı sağlar. İçerisinde pomza kumu bulunur. Bu özelliği ses ve ısı yalıtımı avantajı sunar. Çoğunlukla kiremit renginde olması ile ortamlarda değişik zamanların nostalji esintisi hissedilir.

Kültür Tuğlası Modelleri

Evlerde ve iş yerlerinde tercih edilen kültür tuğlasının pek çok ürün seçeneği bulunmaktadır. Çoğunlukla ev veya işletmelerde dekor amaçlı duvarlara kaplanan kültür tuğlası modelleri geniş bir yelpazeye sahiptir. Estetik açıdan etkileyici bir görünüm yaratan kültür tuğlası modelleri farklı kişisel zevklere hitap eder. Birbirinden değişik renk ve modellere sahip olmasıyla pek çok tarza uyum sağlar. Kullanılacağı ortamda hakim olan tasarım ile uyumlu bir görüntü ortaya çıkarır. Her tasarım için uygun tasarımda kültür tuğlası modelleri bulunur.

Kültür Tuğlası Ses ve Isı Yalıtımı

Uygulandığı alanda uzun ömürlü bir sağlamlık ile kalan kültür tuğlası, pomza kumu içermesi ile ses ve ısı yalıtımı sağlayarak yaşamı kolaylaştırır. Bu özelliği sayesinde iç mekanların duvarlarında ve şöminelerinde; dış mekanların ise baca kısımlarında kullanımı tercih edilir. İnsan yaşamını tehdit eden bir özelliği bulunmamaktadır. Oldukça dayanıklı çimento yapısı ile uzun yıllar kullanıma uygundur.

https://www.ugurcephekaplama.com/

Önceki yazı
Salon İçin Taş Duvar Dekorasyon Örnekleri
Sonraki yazı
Kültür Taşı Modelleri – Kültür Taşı Fiyatları