Şahtaş El Yapımı Kaplama Tuğla

Şahtaş El Yapımı Kaplama Tuğla

Hepimizin eski yapıların yüzyıllarca yıl öncesinden yapılmış olmasına rağmen bu zamana kadar nasıl geldiği konusunda hayranlığı söz konusu. Yapının inşa edildiği yıllara baktığımız zaman teknolojinin bugünkü düzeyde olmamasına karşın bu yapıların halen dimdik ayakta kalabilmesi ise bizim ilgimizi giderek artırıyor. Yeni modern yaşam ise o eski yapıların yenilenerek günümüz şartlarına uyarlanması konusunda önemli bir adım atmış durumda.  Yüzyıllar öncesinin el yapımı olan doğal tuğlaları ev, ofis, cafe, yazlık ve villa gibi çeşitli mekanlarda yeniden kullanılmaya başlıyor. Bunun içinde o eski çağlardan bu yana gördüğümüz yapı malzemesi farklı uygulamalarda karşımıza çıkıyor.

Şahtaş el yapımı tuğla Marmara bölge bayi gelişen teknoloji ve mimariyle yeni fikirlerinde ortak noktası oluyor. Mekanında görselliğe önem veren kişiler doğallıktan yola çıkarak insanın zihninde farklı bir dokunuş elde etmek istiyorlar. Özellikle ticari işletmelerde kullanılan doğal tuğla sayesinde görsel bir şölende sunulmuş oluyor.

Şahtaş El Yapımı Tuğla Nedir?

Yukarıdaki açıklamalarımız az çok kafanızda ışık yakmış olabilir. Ancak daha net bir ifadeyle şahtaş tuğla için toprak ve kilin işlenmesi neticesinde ortaya çıkan bir urun demek doğru olacaktır. Bu tuğlaların en önemli özellikleri doğal malzemeden yapılıyor olması ve tamamen insan gücü sayesinde elde edilmiş olmasıdır. Bunun içinde dışarıdan bakıldığında doğal bir görünüm elde edilebilir. Bazı insanların tercih ettiği doğal taşlardan daha hafif ve pratiktik olması da avantajlarından bir tanesidir.

Şahtaş El Yapımı Tuğla Kaplamaları

El yapımı bu tuğlalar kil ve toprak bileşenlerinden oluşturulduktan sonra zımparadan geçer ve bu sayede şekilde verilmiş olur. Tuğla henüz sert olmadığı için yaklaşık olarak 1200 derecelik fırınlara konulur ve ateşleme sonrasında urun hazır olur. Tuğlanın kalitesini belirleyecek olan faktör ise bu aşamada ortaya çıkar. Fırında kalma suresi toprak ve kilin içerisinde yer alan demir oksitler bu tuğlaya kırmızı rengini verecektir. Eğer tuğlada kırmızı değil farklı bir renk tercih ediliyorsa bu durumda farklı mineraller kullanılarak işlem tamamlanmış olur.

Biz mekanlarınızda elde etmek istediğiniz o dokuyu sağlayabilmeniz için Uğur Ticaret olarak size https://www.ugurcephekaplama.com/ adresimizden ürün çeşitlerimizi sunuyoruz.

Sonraki yazı
İç Mekanda Doğal Taş Kullanımı