Kültür Tuğlası

Günümüzde yapı malzemeleri çok değişti ve eski yıllarda kullanılan taş, tuğla gibi yapı malzemeleri artık kullanılmıyor. Ancak eskiye özlem ve eski dokuları yaşatma isteği yapı sektöründe de kendini gösteriyor. Şimdi binaların dış cephe kaplamalarında ve iç dekorasyonda kültür tuğlası, kültür taşı kullanılıyor ve eski yapı kültürü yaşatılmaya çalışıyor. Doğal taş ve doğal tuğlayla aynı görünümde olan kültür taşları ve tuğlaları mekânlara mükemmel bir estetik kazandırıyor. Kültür tuğlaları gerçek tuğlalara göre çok hafiftir. 2-3,5 cm kalınlığında olduğu için uygulamada fazladan yer kaybına neden olmaz. Farklı renk ve dokulardaki kültür tuğlalarıyla tarzınıza uygun dekorasyonlar yaratabilirsiniz.

Kültür Tuğlası Modelleri

Kültür tuğlaları da farklı renk ve doku özelliklerine sahiptir. Akdeniz tuğla, antik tuğla, rüstik tuğla, harman tuğla,  çeşitleri en çok tercih edilen tuğlalar arasında yer alıyor. Binaların dış cephelerine estetik kazandıran kültür tuğlaları iç mekân dekorasyonlarında da görsel farklılıklar yaratıyor. Şömine, mutfak ve banyo duvarlarında, salonların bazı kısımlarında kültür tuğlası uygulamaları modern ve şık bir görünüm oluşturuyor. Firmamız Uğur Ticaret Türkiye’nin en kaliteli kültür taşları ve kültür tuğlaları üretimini yapan Stonewrap ve Işıklar firmalarının ürünlerini satıyor.

Dekoratif kültür tuğlası

Kültür tuğlası arıyorsanız; StoneWrap dekoratif kültür tuğlaları, eskitilmiş (eskitme) tuğla modelleri ile mekânlarınıza şıklık ve zerafet kazandırıyoruz. 2-3 cm kalınlıktaki dekoratif kültür tuğlası ile yapılan kaplamalarda fazla yer kaybı da yaşanmıyor. Renk ve dokusuyla doğal tuğlalardan ayırt edilemeyen kültür tuğlaları mekânlara tarihi bir özellik de katıyor. Ancak önemli olan kaliteli markaların ürünlerini almak ve deneyimli ustalara uygulama yaptırmak gerekiyor.

Dekoratif kültür tuğlaları

Uğur Ticaret olarak dekoratif kültür tuğlaları satışı yanında uygulama desteği de sağlıyoruz. Sipariş alınan ildeki taşeron şirketleri size yönlendiriyor ve kaliteli bir işçilikle uygulama yaptırıyoruz. Kültür tuğlası siparişi vermek için uygulama yapılacak duvarın uzunluğunu ve yüksekliğini ölçmeniz gerekiyor. Pencere, kapı gibi boşluklar toplam ölçülerden çıkarılır ve gerekli olan miktar belirlenir. Ancak yüzde 5 oranında fire payı vermek gerekiyor. Tuğlalar özel paketlerde ve kullanıma hazır olarak gönderiliyor. Ancak teslimatta ürünlerde her hangi bir zarar olup olmadığı tespit edilip firmamıza bildirilmelidir.