Dekoratif Doğal Taşların Temizliği Nasıl Yapılır?

Dekoratif Doğal Taşların Temizliği Nasıl Yapılır

Dekoratif doğal taşlar, günümüzde yaşam alanlarına estetik bir görünüm katmak için sıklıkla tercih edilmektedir. Kafelere, evlere, ofislere, şömine duvarlarına ve daha pek çok alanda modern ve şık bir hava yaratmak için kullanılan dekoratif doğal taş, boya maliyetini düşürdüğünden dolayı oldukça rağbet gören bir dekor ürünü olmaktadır.

Dekoratif Doğal Taşlar Tozlanır mı?

Sürekli boyanması gerekmeyen bu doğal taşlar, fazla tozlu ortamlarda ister istemez kirlenir ve tozlanır. Örneğin; bahçenizin duvarına uygulanmış olan dekoratif doğal taşlar, caddeden geçen arabaların kaldırdığı tozları üzerinde tutabilir. Evinizin iç kısmına uygulanan dekoratif doğal taşlar, bahçedeki taşlar kadar olmasa da caddeden gelen tozlardan etkilenecektir.

Dekoratif doğal taş duvarların kirlenmesine katkı sağlayan unsurlar arasında, taşların girintili çıkıntılı bir yapıya sahip olmasıdır. Bu yapı bir yandan evinizin doğal bir görünüm kazanmasına fayda sağlarken diğer yandan taş duvarların hızlı bir şekilde kirlenmesine de yol açmaktadır.

Dekoratif taşların ilk alındığında evinize tozlu bir şekilde gelmesi oldukça doğaldır. Bu tozlar, üretilirken taşların kesimlerinden oluşan tozlardır. Peki, taş duvar nasıl temizlenir?

Doğal Taş Duvar Temizliği

Doğal taş duvar temizliği, ara sıra yapılacak etkili uygulamalar ile gerçekleştirilir. Bu sayede daha canlı ve doğal bir görüntüye kavuşan dekoratif doğal taşlar, elektrik süpürgesi ile temizlenebilir. Elektrik süpürgelerinin portatif ve fırçalı aparatlarını kullanarak doğal taşları temizlemek oldukça kolaydır. Fırçalar yardımı ile direkt olarak tozu silen ve içine çeken süpürgeler, taş duvar temizliği için uygun bir temizlik yöntemidir. Bu işlemi ıslak bezle silmeden önce yapmanız doğal taşa zarar vermemeniz için önemlidir.

Dekoratif taşlar, doğal bir görüntüye ve girintili bir yapıya sahip oldukları için temizleme konusunda zorlanabilirsiniz. Uzun süre temizlenmeyen taşlar sizi daha çok yoracaktır. Bu sebeple vakitlice temizlemeniz önemlidir. Bununla birlikte gözünüzün korkmasına gerek yoktur. Doğal taşlar üzerinde biriken tozlar düşündüğünüzden daha azdır. Bu sebeple yalnızca süpürmek bile taşlar için yeterli bir temizlik olacaktır. Bu işlemi sık sık gerçekleştirmeniz taşları silmenizi de gerektirmez.

https://www.ugurcephekaplama.com/

Önceki yazı
Dekorasyonda Kültür Tuğlası Kullanımı Nasıl Olmalı?
Sonraki yazı
Kültür Taşı Kullanımı ile Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?