Kağıthane Duvar Taşı Satışı

Duvar kaplama taşı, bilindiği gibi doğal taşlardan elde edilen şekiller ile kalıplar çıkartılarak imal edilmektedir. Doğal taşın içeriğinde, hiçbir kimyasal madde bulunmamaktadır. Tamamen doğanın ürettiği bir taş türüdür.

Doğal taşlar, gerekli yerlerden alınarak, taşların kalıpları çıkartılır. Kalıpları çıkartıldıktan sonra, çimento, kum ve doğal taş tozundan elde edilen karışım, kalıplara dökülerek imal edilmektedir. Gerektiğinde, isteğe göre renklendirme yapılarak da üretilmektedir. Fabrikalarda, makineler ile kesilerek, gerekli ölçülerde imal edilmektedir. Makineler ile değişime uğrayan duvar kaplama taşları, doğallığından hiçbir şey kaybetmeden kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Duvar kaplama taşları, dere kenarlarından, kanyonlardan, dağlardan gibi değişik yerlerden toplanarak, kalıpları çıkartılmaktadır. Doğal ve duvar kaplama taşları, hoş ve tarihi bir hava yaratmak isteyen kişiler, evlerinde, restoranlarda, otellerde, ofislerde ve daha birçok mekânlarda kullanılmaktadır.

Kağıthane Duvar Taşı Satışı

Duvar kaplama taşı alırken, dikkat edilecek bazı hususlar vardır. Bunlar, ürünün nerelerde kullanılacağı ve renk uyumudur. Duvar kaplama satın almaya karar verdi iseniz eğer, doğal taş satışı yapılan mağazalardan, sizin mekânınıza uyacak birkaç model ve renk numunesi isteyebilirsiniz. Bu numuneler ile hangisinin daha uyumlu olduğuna, kolay karar verebilir ve seçiminiz o kadar kolaylaşır.

Ancak, aldığınız numuneler, duvara koyduğunuzda ilk bakışta size güzel ve çekici gelmeyebilir. Ancak, seçtiğiniz taş döşendiği taktirde, o beğenmediğiniz taş bile, duvarınızda harika bir hava yaratarak, sizin ferahlamanızı sağlayacaktır. Karar verdiğiniz duvar kaplama taşını, uygulanacak olan alanın kaç metrekare olduğunu söylemeniz yeterli olacaktır. Duvar kaplama taşı, fayans türlerine istinaden biraz daha ağır olduğundan dolayı, istenildiği takdirde adrese teslimi yapılmaktadır. Gereken ölçüleri ile birlikte hazırlanarak, verdiğiniz adrese kadar, duvar kaplama taşı Kağıthane firması tarafından teslimi yapılacaktır.

Duvar Taşı Nasıl Uygulanır ?

Duvar kaplama taşı, fayans ve mermer gibi türlere göre duvara döşenmesindeki fark, duvar kaplama taşlarının döşenmeden önce, arka yüzeylerinin ıslatılmış olmasıdır. Islatılan duvar kaplama taşları, yine aynı şekilde ıslatılarak harç sürülen duvara yapıştırılmalıdır. Islatılarak yapılan bu yapıştırma yöntemi, duvar kaplama taşlarının, duvara daha sağlam tutunmasını ve uzun süreli kullanımlı olmasını sağlayacaktır.

Artpietra Kültür Taşı ve Tuğlası – Şahtaş Tuğla Marmara Bölgesi Dağıtıcı Bayisi Olarak Hizmet Vermekteyiz.