Bahçelievler Duvar Taşı Satışı

Son yüzyılın mimarisi sığ ve süslemesiz olduğu için yapılan binaların dışarıdan görüntüsü oldukça mat ve soğuktur. Gri renkli çimento ile sıvalanmış duvarların soğuk ve ıssız hisler uyandırması ve insanların içini donduran tonlarıyla insanları mutsuzluğa itmesi son yüzyıl mimari anlayışının sonuçlarındandır.

Bu soğuk görüntünün tek sebebi duvarların yapımında kullanılan çimento değildir. Teknolojinin gelişmesi ile duvar yapımında kullanılan taşların da üretiminde meydana gelen hızlılık duvar yapımında kullanılan malzemelerin pratikliği öne çıkarmasına neden olmuştur. Bu sayede yükseklikleri kilo metrelere ulaşan yapıların duvarları kolayca örülebilmekte ve kısa sürelerde binalar tamamlanabilmektedir.

Bahçelievler bölgesinde Duvar taşı yapımında kullanılan malzemeler teknolojiyle uyumlu olarak hızlı ve kolay yapılan ürünler olduğu için yukarda da belirttiğimiz gibi sığ görüntülü olmaktadır. Bu duvarlar derinliği olmayan, insanda herhangi bir his uyandırmayan, binaların hem içinden hem de dışından bakıldığı zaman insanların huzursuz olmasına neden olan görüntüye sahip olmaktadırlar.

Bu kötü görüntünün üstesinden gelebilmek ve binaların görüntüsünü iyileştirmek, insanların binalara bakınca kendilerini kötü hissetmelerini engellemek için son yüzyıl mimarisini ayrıca dekorasyon ürünleri ile süslemek bir gereklilik haline gelmiştir.

Bu süsleme işi henüz bir sanat boyutunu kazanmamış olsa da yakın zamanda son yüzyıl mimari işleme sanatı olarak isimlendirilerek hak ettiği üne kavuşacağı şüphe götürmeyen bir gerçektir. Duvarların farklı yöntemlerle süslenmesi son yüzyıldan önceki yüzyıllarda kullanılan süsleme tekniklerinden çok farklıdır ve yapılan mimariden ayrı olarak yapılan inşaat faaliyetleri arasında bulunmaktadır.

Boya dışında daha çok derinlik ifade eden ve yapılan binalara kullanılan taşın rengi nispetinde bir anlam kazandıran bina süsleme yöntemi ise duvar kaplama taşı kullanılarak yapılan duvar süsleme yöntemidir.

Bahçelievler bölgesinde Duvar Taşı Satışı

Duvar kaplama taşı Bahçelievler bölgesinde  uygun fiyatlardan satılmaktadır. Duvar kaplama yöntemleri arasında son dönem mimarisinde sıkça kullanılmaya başlanarak duvarların üzerini kaplama yöntemini kullanan firmanın yaptığı kaplama işi sektörün en uygun ve kaliteli işlerindendir. Kaplama taşlarının satışı için firma ile iletişime geçerek istediğiniz türde ve renkte taşlardan satın alarak duvarlarınızın kaplamasını gerçekleştirebilirsiniz. Duvarlarınız üzerini kapladığınız taşlardan örülmüş gibi bir görüntüye kavuşarak insanlarda farklı duygular uyandıracaktır. Bu taşların rengi ve türü tamamen sizin tercihinize kalmıştır.

Artpietra Kültür Taşı ve Tuğlası – Şahtaş Tuğla Marmara Bölgesi Dağıtıcı Bayisi Olarak Hizmet Vermekteyiz.