Işıklar Tuğla

Işıklar Tuğla en son teknolojilere sahip üretim tesislerinde, dünya standartlarında üretim yapan ve inşaat malzemeleri sektöründe en büyük pazar payına sahip güçlü bir firmadır. Işıklar Tuğla olarak üretim kalitemizi sürekli arttırmakta ve sektörel ihtiyaçlara en iyi çözümleri sunmaktayız. Üretim kalitemizle, müşteri odaklı hizmet anlayışımızla, ürünlerimizin kullanım alanını genişleten alternatif çözümlerimizle sektörün öncü firması olmayı başarmış durumdayız. Cephe ve zemin döşemeleri, çatı sistemleri alanındaki kaliteli ve estetik ürünlerimizle yaşanmaya değer mekânlar ve çevreler yaratıyoruz.

Işıklar Tuğla Ürünleri

Ürünlerimiz arasında olan taban tuğla, yüksek basınç dayanımı ve düşük su emme oranı nedeniyle yaya ve araç yollarında en çok tercih edilen tuğla çeşididir. Taban tuğlalar kahve, sarı, kırmızı renkleriyle yaya yollarında, park ve bahçelerde, okul bahçelerinde, konutların çevre düzenlemesinde, tatil köylerinde, araç yollarında kullanılmakta ve kullanıldığı her yere estetik kazandırmaktadır. Normal, jumbo, oval, köşeli, delikli gibi çeşitleri bulunan, yüksek basınç dayanımlı ve düşük su emme özelliği olan pres tuğla ise daha çok estetik amaçlı işlerde kullanılır. Dış cephe duvar kaplamalarında, bölme duvar yapımında, bahçe duvarı, şömine ve barbekü yapımında, peyzaj çalışmalarında pres tuğlalar kullanılır.

Düz, natürel, rustik, gotik, sarkıt, antik, Selçuklu, jumbo gibi kaplama tuğla çeşitlerimiz ise villalarda, çok katlı konutlarda, sosyal tesislerde, üretim tesislerinde dış cephe kaplamaları için ideal ürünlerdir. Sağlam ve dayanıklı kaplama tuğla çeşitleri mekanlara hem estetik kazandırmakta hem de ısı yalıtım özelliği katmaktadır. Kullanıma hazır halde müşteriye sunulur ve uygulaması da çok kolaydır. Cephe kaplama sistemlerinde estetiği ve sağlamlığı sağlayan ürünlerle farklı çözümler sunan firmamız yeni çözümler de geliştirmeye devam ediyor.

Son yıllarda pek çok prestijli projelerde kullanılan architon çeşitlerimiz mekanlarda farklılık yaratıyor. Tek cidarlı, ceram, bersal, güneş kırıcılar gibi çeşitleri olan tuğlalar, klasik tuğla görünümlü ama modern uygulama yöntemleriyle uygulanan ürünlerdir. Farklı renk seçenekleriyle farklı uygulama imkanları sunmaktadır. Uygulanan alanlara konfor ve estetik getirmekte, mekanlara değer katmaktadır. Montajı kolay ve hızlıdır, yalıtım özelliği taşır, bakım veya onarım gerektirmez.

Ürettiğimiz tuğlalarla dış cephelerde uzun yıllar bakım ve onarım sorunu yaşanmamaktadır. Ürünlerin doku özellikleri yıllarca bozulmaz ve renkleri solmaz. Bu durum binaların dış cephe sıva boya maliyetlerini ortadan kaldırır. Klinker tuğla çeşitlerimiz ise binalarda koruyucu bir yapı oluşturuyor, ısı ve ses yalıtımı sağlıyor. Klinker tuğlalar yangınlara karşı da yüksek dayanıklılık gösteriyor.

Cotto zemin kaplama (döşeme) tuğlaları ise ortama sıcaklık ve estetik katıyor, modern, doğayla uyumlu bir görsellik sağlıyor. Modern üretim tesislerimizde ürettiğimiz tuğla çeşitleri yapı sektörüne ve mimari arayışlara yenilik ve farklılık kazandırmaktadır. Altı bölgede bulunan müdürlüklerimizle, mimar ve mühendislerimizle ürünlerimizin tanıtımını en iyi şekilde yapmakta ve projelerde doğru kullanılmasını sağlamaktayız.